Relacje

Piknik Retrievera, Fort Augustówka w Warszawie (12.05.2013) - 05.06.2013


Piknik Retrievera już za nami !

W niedzielę, 12 maja br. przedstawiciele naszego stowarzyszenia spotkali sie w Forcie "Augustówka" z miłośnikami Retrieverów i uczestnikami Forum Szkolenia Retrievera działającego pod skrzydłami Labteamu.  
Aura, tego dnia, była dość kapryśna, jednak nie przeszkodziła w przeprowadzeniu pikniku wg. przygotowanego planu. W Forcie pojawiły się prawie wszystkie rasy z grupy aporterów - Labradory, Goldeny, Flaty, a także Curly i Chespaeake Bay Retriever, do pełni szczęścia zabrakło tylko Nowej Scotii.Piknik rozpoczął się powitaniem uczestników i przedstawieniem prowadzących: Małgosi Zaorskiej – członka Labrador Retriever Team i asystenta kynologicznego pracy psów myśliwskich (13A) oraz Patrycji Smulskiej – członka Labrador Retriever Team, asystenta kynologicznego pracy psów myśliwskich (13A); przy wsparciu Piotra Gonstala, pomysłodawcy pikniku. Oprawą fotograficzną imprezy zajęła się Karolina Dąbrowska -  członek Labrador Retriever Team i zarazem doświadczona uczestniczka konkursów i prób pracy Retrieverów.

Asystę weterynaryjną podczas całego przebiegu pikniku sprawował lekarz weterynarii, chirurg – Maciej Czajka, z ursynowskiej lecznicy „Boliłapka”. Dodatkowo mieliśmy okazję gościć przedstawicielki sklepu internetowego „Psygoda” - sponsora nagród dla zwycięzców rozegranych tego dnia wybranych konkurencji z Zawodów Retrieverów na Dummy.Po części powitalnej rozpoczął się pokaz ras w grupie Retrieverów wraz z omówieniem specyfiki ich pracy, cech charakteru, również w zakresie różnic na tle innych ras z grupy aporterów.Następnie przeszliśmy do prezentacji konkurencji z zawodów Retrieverów na Dummy, którą poprowadził kolega Jacek Trzpil - trener, hodowca i wielokrotny uczestnik Zawodów Retrieverów na Dummy i Konkursów Pracy Retrieverów, z udziałem dwóch suczek rasy Labrador – JOKI Alfa Matrix oraz ANSARI Forest and River.Jacek omówił i przedstawił wszystkie konkurencje klasy 0: „Aport z lądu”, „Aport z wody”, „Aport odłożony” oraz  „Aport z lądu i pamięć”, a także wszystkie konkurencje z klasy D-Open: „Aport dwóch dummy”, „Marking”, „Spokój na stanowisku i aport z wody” oraz „Aport z lądu i aport kierunkowy”.Drugą część pokazu, czyli pracę z użyciem sztucznych aportów, poprowadzili: Irena Jurkowska – trener ze szkoły "Dogadajcie się" oraz Grzegorz Duda – trener i współwłaściciel tejże szkoły. Udział w tym pokazie wzięły dwie czarne suczki rasy Labrador – Brita (ZABALA ZAVA Herbu Zadora) i Raja (FINKE Leminiscatus). Reprezentanci szkoły „Dogadajcie się” pokazali i omówili sposoby treningu, będące formą przygotowania Retrievera do pracy z dummikami: „Wyszukiwanie dummików”, „Cztery strony świata”, „Aport przy zmianie terenu” oraz „Spokój na stanowisku”.Po zakończeniu części pokazowej przeszliśmy do rozegrania kilku konkurencji z Zawodów Retrieverów na Dummy dla ochotników. Do mini zawodów wybrane zostały trzy konkurencje z klasy D-0: „Aport z lądu”, „Aport z wody” i „Aport odłożony”. Do zawodów, spośród zebranych gości, zgłosiło się siedmiu uczestników, w tym jedna osoba poza konkurencją, reprezentująca sklep z akcesoriami dla psów – Psygoda.Ostatnim punktem pikniku były warsztaty z podstaw szkolenia Retrievera, podczas których uczestnicy pikniku mieli okazję skorzystać z porad w zakresie treningu ze swoimi podopiecznymi. Porad udzielali: Grzegorz Duda, Irena Jurkowska, Jacek Trzpil, Małgorzata Zaorska, Patrycja Smulska i Karolina Dąbrowska.Dzięki obecności przedstawicieli sklepu Psygoda, podczas pikniku, istniała możliwość zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria treningowe.Warsztaty były ostatnim punktem naszego pikniku, po którym nastąpiło ich oficjalne zakończenie. Jak się okazało impreza została bardzo pozytywnie odebrana, a uczestnicy wyrazili chęć wzięcia udziału w następnych tego typu przedsięwzięciach.

Labrador Retriever Team

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom pikniku, którzy przybyli mimo nie najkorzystniejszej aury, organizatorom i współorganizatorom, prowadzącym, osobom asystującym oraz pozostałym zaangażowanym w przygotowanie imprezy, a przede wszystkim - administratorowi udostępnionego terenu – Zakonowi Ojców Pijarów, bez których to niedzielne spotkanie nie doszłoby do skutku.

[powrót]