Relacje

Czwarte urodziny stowarzyszenia Labrador Retriever Team ! - 03.11.2011

Czwarta rocznica działalności stowarzyszenia LabTeam za nami. Przez ostatnie 12 miesięcy nasza strona internetowa wzbogaciła się o kolejne działy, artykuły i relacje oraz galerie zdjęć z różnego rodzaju zawodów w sportach kynologicznych i z konkursów pracy psów myśliwskich. LabTeam obecny był na wszystkich konkursach pracy retrieverów rozgrywanych w naszym kraju. Jak co  rok, mieliśmy również swojego reprezentanta na konkursach pracy retrieverów rozgrywanych u naszych południowych sąsiadów, czyli w Czechach.

 

 

W połowie października br. członkowie LabTeamu spotkali się, w tradycyjnej już, Smolarni, aby podsumować wyniki kolejnego roku pracy naszego stowarzyszenia. Spotkanie to było także okazją do dyskusji o planach na  kolejny rok, a najważniejszym zadaniem jakie stawiamy przed sobą jest propagowanie aktywnego spędzania czasu z retrieverem oraz dalsza praca nad rozwojem i popularyzacją Zawodów Retrieverów na Dummy. Również wsparcie organizacyjne tychże zawodów, a także warsztatów do nich przygotowujących.
W 2011 roku Zawody na Dummy zostały zorganizowane dwukrotnie - w Biskupinie i Zgierzu. Pojawiło się na nich wielu debiutantów, a frekwencja była naprawdę zadowalająca, w porównaniu do roku ubiegłego.

 

 


Widać więc, że zainteresowanie Zawodami na Dummy jest coraz większe, dlatego chcielibyśmy, we współpracy z ZKwP, zorganizować w przyszłym roku 3-4 imprezy tego typu, w różnych stronach Polski. Przy tej okazji chcielibyśmy szczególnie podziękować Panu Leszkowi Siejkowskiemu, prezesowi Bydgoskiego Oddziału ZKwP, sędziemu międzynarodowemu pracy psów myśliwskich, który od kilku już lat wspiera nasze działania zmierzające do rozpropagowania Zawodów na Dummy w Polsce, które jak pokazały tegoroczne doświadczenia, przekładają się na wyższą frekwencję na Konkurach Pracy Retrieverów, stanowiąc swoisty wstęp w przygotowaniu retrievera do pracy na zwierzynie. Dziękujemy również użytkownikom naszego  Forum Szkolenia Retrievera, którzy poprzez swój udział w zawodach i konkursach oraz w innych działaniach promują aktywność z retrieverem.

Najbliższe tygodnie upłyną nam również nad pracami związanymi z wprowadzaniem poprawek i modyfikacji regulaminu Zawodów Retrieverów na Dummy, zgłoszonych przez uczestników zawodów, jak i sędziów, które następnie przekażemy do akceptacji Głównej Komisji Szkolenia ZKwP.

Czeka nas więc kolejny rok pełen wyzwań i działań, które, wierzymy, przełożą się na zwiększenie świadomości, jak istotne są dla Labradora, jak i każdego Retrievera - aktywność i współpraca z przewodnikiem.

[powrót]